slider3

Umów wizytę: +48 722 143 934

Ćwiczenia grupowe

slider3

Umów wizytę: +48 722 143 934

Rehabilitacja uroginekologiczna

slider2

Umów wizytę: +48 722 143 934

Osteopatia

O NASZYM CENTRUM

3ind
2fala
1usg
3inne

„U Nas niemożliwe staje się możliwe”

 

Centrum Fizjoterapii specjalizuje się w diagnostyce narządu ruchu,  co pozwala na precyzyjne zaprogramowanie rehabilitacji. Pracujemy nowoczesnymi metodami, które szybko i skutecznie przywrócą utraconą sprawność. Metody, które wykorzystujemy w pracy z pacjentem:

 

Medycyna Ortopedyczna wg Cyriax`a

Kładzie szczególny nacisk przede wszystkim na myślenie klinicznie. Metoda ta skupia się głównie na: oglądaniu, wywiadzie, badaniu funkcjonalnym, palpacji, diagnozie, różnicowaniu diagnozy oraz na technikach leczenia zaburzeń tkanek miękkich, takich jak: masaż poprzeczny głęboki, mobilizacje, infiltracje, iniekcje, trakcje oraz manipulacje. Prowadzona jest przez certyfikowanego międzynarodowego terapeutę.

 

PNF

Metoda PNF polega na wykorzystywaniu zdrowych i silnych rejonów ciała w celu stymulacji i wzmocnienia części osłabionych, oraz na odtworzeniu prawidłowych wzorców ruchowych. Posiada swoja filozofie i techniki.

Podstawowym celem terapii jest praca nad funkcją pacjenta, czyli jego zapotrzebowaniami. Siła mięśni, zakres ruchu – to, co jest ważne w tradycyjnym postępowaniu terapeutycznym, jest tylko środkiem do uzyskania celu, jakim jest funkcja. Koncepcja ta zaleca postrzeganie chorego w sposób całościowy, wykorzystując do terapii silne i zdrowe regiony ciała i umożliwiajace optymalne odtworzenie funkcji motorycznych pacjenta przy wykorzystaniu receptorów jego ciała.

Wykorzystywana przede wszystkim w:

– neurologii

– ortopedii

 

NDT

Metoda terapeutyczna postępowania z pacjentami z uszkodzeniami neurologicznymi oparte na koncepcji Bobath. Terapia ta opiera się na usprawnianiu całego organizmu poprzez poprawę sprawności i samodzielności pacjenta. Jest to innowacyjny sposób myślenia, interpretacji objawów i obserwacji pacjenta w celu dopasowania indywidualnej całodobowej terapii do jego potrzeb.

 

Terapia Tkanek Miękkich

Terapia, w której wykorzystuję się: wywiad, oglądanie stawu, sprawdzanie obciążenia w statyce i dynamice, stosowanie testów neurologicznych sprawdzających unerwienie skóry oraz testów neurologicznych mięśni wskaźnikowych, palpacja struktur anatomicznych w obrębie stawu, badanie amplitudy ruchów globalnych, badanie amplitudy ruchów biernych, badanie analityczne ruchów ślizgu w stawach.

 

KinesiologyTaping

• pozytywnie wpływa na funkcje mięśni (normalizuje ich napięcie)

• łagodzi objawy bólowe

• poprawa mikrokrążenia

• aktywuje system limfatyczny

• wspomaga funkcje stawów lub więzadeł

 

Pinopresura

Innowacyjna polska metoda, łącząca zdobycze dalekowschodniej akupresury i akupunktury oraz zachodniej refleksoterapii, nauki o powięziach, układzie nerwowym somatycznym i wegetatywnym oraz o polu morfogenetycznym.

Nieinwazyjna metoda rehabilitacji psychologicznej i neurofizjologicznej. Zapewnia odreagowanie psychologiczne i nerwowe, znosi napięcia stresowe ośrodkowego i obwodowego układu nerwowego. Reguluje potencjały własne nerwów, wzbudza utracone przewodnictwo nerwowe.

Działa odtruwająco i odkwaszająco. Reguluje układy trawienny, krążenia, oddechowy, endokrynny, wydalniczy, rozrodczy. Poprzez odruchowe mechanizmy i procesy neurofizjologiczne zgodnie z planem natury reguluje organizm człowieka.