slider3

Umów wizytę: +48 722 143 934

Ćwiczenia grupowe

slider3

Umów wizytę: +48 722 143 934

Rehabilitacja uroginekologiczna

slider2

Umów wizytę: +48 722 143 934

Osteopatia

123

SUPER INDUKCYJNA STYMULACJA (SIS) W REHABILITACJI ODDECHOWEJ PO COVID-19

Czy wiedziałeś, że Super Indukcyjna Stymulacja skutecznie sprawdza się także w kompleksowej rehabilitacji oddechowej pacjentów po przebytym covid-19?

Szerokie oddziaływanie pola zarówno na nasz układ nerwowy, jak i mięśniowo-szkieletowy pozwala w funkcjonalny i globalny sposób przywrócić pacjenta do pełnej sprawności. Terapia polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności stymuluje osłabione mięśnie, z powodu bezczynności oraz rozluźnia pomocnicze mięśnie oddechowe, a mobilizacja odcinka piersiowego kręgosłupa redukuje uczucie sztywności, poprawiając tym samym ruchomość całej klatki piersiowej. Oprócz tego rehabilitacja wzbogacona o BTL-6000 SIS poprawia hipokoagulację oraz rozszerza oskrzela,  co w konsekwencji usprawnia wymianę gazową oraz normalizuje rytm oddechowy, zwłaszcza u pacjentów poddawanych sztucznej wentylacji płuc.

 

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc. Stymulację przepony i mięśni międzyżebrowych można również zastosować w rehabilitacji pacjentów z atrofią mięśni przepony po zakończonej, długotrwałej wentylacji mechanicznej w celu przywrócenia efektywnego procesu oddychania. Ponadto BTL SIS jest również bardzo skuteczny w rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego. Pierwsze dwa miesiące po przejściu ciężkiej postaci zakażenia koronawirusem będą najbardziej obiecujące w rehabilitacji oddechowej – jest to okres okna terapeutycznego4. Stymulację polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności BTL SIS należy wykonywać w połączeniu z fizjoterapią jako kompleksowy program fizjoterapii oddechowej obejmujący: • mobilizację kręgosłupa piersiowego oraz szyjnego • stymulację przepony • rozluźnienie pomocniczych mięśni oddechowych • stymulację wszelkich innych osłabionych mięśni z powodu przedłużającej się bezczynności.


KOMPLEKSOWY PROGRAM FIZJOTERAPII ODDECHOWEJ – POBIERZ

No Comment

0