U Nas niemożliwe 
staje się możliwe
Centrum Fizjoterapii specjalizuje się w diagnostyce narządu ruchu, co pozwala na precyzyjne zaprogramowanie rehabilitacji.
Super indukcyjna stymulacja

Czy wiedziałeś, że Super Indukcyjna Stymulacja skutecznie sprawdza się także w kompleksowej rehabilitacji oddechowej po przebytym covid-19?

Szerokie oddziaływanie pola zarówno na nasz układ nerwowy, jak i mięśniowo-szkieletowy pozwala w funkcjonalny i globalny sposób przywrócić pacjenta do pełnej sprawności. Terapia polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności stymuluje osłabione mięśnie, z powodu bezczynności oraz rozluźnia pomocnicze mięśnie oddechowe, a mobilizacja odcinka piersiowego kręgosłupa redukuje uczucie sztywności, poprawiając tym samym ruchomość całej klatki piersiowej. Oprócz tego rehabilitacja wzbogacona o BTL-6000 SIS poprawia hipokoagulację oraz rozszerza oskrzela,  co w konsekwencji usprawnia wymianę gazową oraz normalizuje rytm oddechowy, zwłaszcza u pacjentów poddawanych sztucznej wentylacji płuc.

Rehabilitacja oddechowa z BTL SIS ma na celu wzmocnienie przepony, mięśni międzyżebrowych oraz poprawę krążenia krwi w okolicy klatki piersiowej. BTL SIS wywołuje intensywne, ale delikatne skurcze mięśni oddechowych. Pozwala to na bardziej aktywną rehabilitację oddechową również u pacjentów, którzy przeszli ciężkie zapalenie płuc. Stymulację przepony i mięśni międzyżebrowych można również zastosować w rehabilitacji pacjentów z atrofią mięśni przepony po zakończonej, długotrwałej wentylacji mechanicznej w celu przywrócenia efektywnego procesu oddychania. Ponadto BTL SIS jest również bardzo skuteczny w rehabilitacji układu mięśniowo-szkieletowego. Pierwsze dwa miesiące po przejściu ciężkiej postaci zakażenia koronawirusem będą najbardziej obiecujące w rehabilitacji oddechowej - jest to okres okna terapeutycznego. Stymulację polem elektromagnetycznym wysokiej intensywności BTL SIS należy wykonywać w połączeniu z fizjoterapią jako kompleksowy program fizjoterapii oddechowej obejmujący:

• mobilizację kręgosłupa piersiowego oraz szyjnego
• stymulację przepony
• rozluźnienie pomocniczych mięśni oddechowych
• stymulację wszelkich innych osłabionych mięśni z powodu przedłużającej się bezczynności

Skontaktuj się z nami

Centrum Fizjoterapii
Izabela Winnicka
ul. Nowowiejskiego 3/3a
10-162 Olsztyn ,Warmińsko-mazurskie
tel. kom.: 722-143-934
linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram